תובנות על שיווק באינטרנט בגובה 3500 רגל

תוכן עיניינים

הנה כל הדרכים ליצור איתנו קשר

למרות שאני נוהג לאמר ששום דבר בחיים לא מובן מאליו, מידי פעם אני מפתיע את עצמי כשאני מגלה על עצמי שיש דברים שאני כן נוהג לקחת כמובן מאליו, כמו האינטרנט לדוגמא. האינטרנט הפך להיות חלק כל כך בלתי נפרד מחיי, שכשהוא פתאום לא נמצא בכיס של המכנס, זה מרגיש כאילו העולם עצר מלכת ואין לנו יותר סיבה לחיות. טוב נכון, הגזמתי! אבל כשנמצאתי את עצמי בטיסת לאו קוסט, בדרך לחופשה חורפית באירופה, ללא מסך מולי, ללא אינטרנט ומבלי להכין תוכן לצפיה או קריאה לפני כן, הרגשתי בחוסר שלו מכה בי בחוזקה ורגשות געגועים הציפו את כולי J

 

הטיסה יצאה בשעת בוקר והיו לי קרוב לארבע שעות להעביר בישיבה בטלנית. ניסיונות להירדם עלו בתהו ולא הצלחתי לעצום עין אפילו לדקה (איך שאני מקנא באלה שיושבים לידי ונרדמים אפילו עוד לפני שהמטוס ממריא). מחשבות על תחושת בזבוז זמן וחוסר יעילות משווע הציפו את ראשי. מטוס בלי אינטרנט נראה לי פתאום כמו מדינת עולם שלישי… לי? אני שרק לפני מספר חודשים טסתי לראשונה בטיסה פנימית בארה"ב עם חיבור חופשי לאינטרנט. כל כך התלהבתי מזה שהיה לי חיבור לאינורנט במטוס שהעלתי פוסט לפייסבוק שלי ואפילו התקשרתי לבן שלי דרך הווצאפ (הוא לא האמין לי שאני מתקשר אליו מהמטוס). והנה אני, מהגר דיגיטלי בן 45, פתאום לא ממש מבין, איך זה שאין בכל המטוסים מסכי טלוויזיה או אינטרנט לכל הפחות רחמנא ליצלן.

 

לפני למעלה מ 20 שנה, בשנת 1997, התחברתי לראשונה לאינטרנט דרך המחשב הביתי ועולם חדש נגלה לפני. מאז ועד היום זרמו מיליראדי ביטים בערוצי האינטרנט בחיי והחיים היום בלי אינטרנט נראים פתאום כל כך מוזר. חבר סיפר לי רק אתמול ששבוע לא היה לו אינטרנט בבית, בעקבות נזקי הסופה בגבעת שמואל ואני התקשתי לדמיין את עצמי באותה סיטואציה. במקרה שלי ובחיי רבים מאיתנו, החיבור לאינטרנט הוא הרבה מעבר להעלאת סטאטוס לפייסבוק, דפדוף באינסטגרם, או בצפיה בסרטון יוטיוב. כמשווק דיגיטלי, האינטרנט הוא כלי העבודה וחומר הגלם החשוב ביותר בעבודתי. בלעדיו למעשה, אני כלל לא יכול לעבוד. גם צלם וגם סופר, כולנו משתמשים באינטרנט בעבודתינו, אולם לעוסקים בעולם השיווק והמכירות באינטרנט, זה כמו מצלמה דיגיטלית בלי סוללה לצלם, או אופה בלי קמח ומים.

 

האינטרנט היא המהפכה החשובה והמשמעותית ביותר שעברה על האנושות, מאז המהפכה התעשייתית ולהערכתי אף משמעותית יותר ממנה. המהפכה התעשייתית, הביאה איתה איכות ונוחות (טרקטור במקום שור ומחרשה לדוגמא) אולם גם רע (ניצול עובדי מכונה בתנאי תעסוקה קשים). כך גם האינטרנט, מביא לנו שפע של טוב, אולם יש בו גם מהרע. האינטרנט מאפשר לנו דברים מדהימים כמו לתקשר במהירות האור עם אנשים מרחבי העולם, מנוע חיפוש כמו גוגל שמאפשר לנו מידע אין סופי בכלום זמן, רשתות חברתיות לשמירה על קשר עם קרובים ועוד רבות, אולם מביא איתו גם תופעות שליליות. הצפייה בפייסבוק לדוגמא, יוצרת אצלנו אשליה, של חיים טובים ומאושרים אצל האחרים יותר מאצלנו. זאת חולשה אנושית להשוות את חיינו ביחס לאחר וסימפטום הדשא של השכן שמביא איתו תחושת החמצה ותסכול מחיינו האפורים… קיימות תופעות שליליות רבות נוספות שהאינטרנט הביא איתו כמו התמכרות לאינטרנט, עולם תחתון של רמאות, גניבה, סחטיה וסחר בנשק סמים ונשים מתחת לעיני החוק (לרבות ה Dark net) ועוד.

 

אז טוב ורע יש בכל דבר. בנו כבני אדם, כמו גם באופן השימוש בחפצים והכלים שבידינו. כשהמציא נובל את חומר הנפץ, הוא חשב שהדבר יעזור לחפור מנהרות לכרייה בקלות, אולם בני האדם לקחו את זה כמובן לייצור כלי מלחמה עוצמתיים. הוא התעשר מאד מהמצאתו אולם תסכולו מכך, הביאו אגב להקים את קרן שתתרום לאנשים שתרמו תרומה משמעותית לאנושות ומאז קיים "פרס נובל".

 

אז לסיכום, האינטרנט הוא כבר חלק בלתי נפרד מחיינו וזה די טיפשי לנסות ולחיות חיים בדלניים בלעדיו. במקרה שלי, כמשווק דיגיטלי, כל העסק שלי מבוסס על האינטרנט ואני שמח על הזכות שנפלה בחלקי להיוולד לעולם מלא הזדמנויות חדשות, שלא היו קיימות, רק לפני עשור או שניים.

נשמח לעזור לך להצליח!

אז שנעבור לפרטי?

אודות הכותב

היי, קוראים לי אליו בן-עמי, מנהל וחבר צוות במוקה קריאייטיב בע”מ. אני חי ונושם שיווק דיגיטלי עם התמחות בגוגל, בניית אתרי אינטרנט ומסחר אלקטרוני מהמקום הכי מגניב בתל-אביב. את לימודי ארכיטקטורה בטכניון עזבתי לטובת עולם השיווק בשנת 1997, בימים שהאינטרנט הגיע אלינו הביתה דרך מודם 33.6K עם צפצופים מוזרים. כבר מעל 20 שנה שאני מתרגש כמו ילד מהקסם הטכנולוגי הזה שנקרא אינטרנט, מתרגש מכל אתר חדש שעלה לאוויר, מחייך לקבלת עוד ליד שמגיע מקידום אורגני בגוגל אבל הכי הרבה מתלהב (כן, כמו ילד קטן), ממכירה נוספת שהגיעה מהחנות באמזון או בכל אתר איקומרס אחר שאני מקדם.
משנת 2008, כשעברתי מתפקיד סמנכ"ל שיווק בחב' מחשבים לעצמאי ועד עצם היום הזה, בניתי מודל עסקי שמבוסס על יחסים ארוכי טווח עם הלקוחות שלי. אמון, עבודת צוות ומקצועיות הם לא בגדר סיסמא ריקה מתוכן. אצלי זה ממש דרך חיים. את ההנאה הכי גדולה שלי מהעבודה, אני מקבל באמצעות ההצלחות העסקיות שאנחנו מצליחים לייצר ללקוחות שלנו. זה ממלא בתחושת סיפוק ושליחות אמיתית. 
אני מקפיד על שירות לקוחות אישי, שביעות רצון גבוה. מתן ערך של ממש מהעבודה איתנו. אני מאמין שבשביל להצליח בהשגת המטרות, כל אחד מאיתנו חייב סביבה תומכת, צוות מנצח ועבודה שיטתית וחכמה. זה כל סוד ההצלחה שלי! רוצה להצטרף? :)

תהיה חבר ותשתף

קבל.י ללא עלות או התחייבות

פגישת ייעוץ איתי 1:1
לשיחת על האתר וקידום העסק שלך